27-letni obywatel Ukrainy zatrzymany w Kielcach. Może zostać deportowany
Kieleccy policjanci zatrzymali 27-letniego obywatela Ukrainy, który był wcześniej dwukrotnie notowany za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna został przekazany Straży Granicznej. Funkcjonariusze zdecydują, czy będzie mógł nadal przebywać na terytorium Polski.
Do zatrzymania doszło w poniedziałkowe popołudnie na terenie Kielc. W działaniach uczestniczyli funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, wspierani przez policjantów z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji.
Mundurowi zatrzymali 27-letniego obywatela Ukrainy mieszkającego na terenie miasta.
Dwukrotnie prowadził samochód po alkoholu
Jak informuje policja, mężczyzna był wcześniej dwukrotnie notowany za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Funkcjonariusze uznali, że jego dotychczasowe zachowanie i wielokrotne naruszanie przepisów mogą stanowić podstawę do podjęcia dalszych czynności przez Straż Graniczną.
Dzień po zatrzymaniu 27-latek został przekazany funkcjonariuszom Placówki Straży Granicznej w Kielcach.
Straż Graniczna zdecyduje o jego dalszym losie
Teraz to Straż Graniczna będzie analizowała sytuację prawną cudzoziemca oraz przesłanki dotyczące jego dalszego pobytu w Polsce.
Postępowanie może zakończyć się wydaniem decyzji zobowiązującej mężczyznę do opuszczenia kraju. Ostateczne rozstrzygnięcie będzie jednak zależało od ustaleń funkcjonariuszy i obowiązujących procedur administracyjnych.
Policjanci przypominają, że cudzoziemcy przebywający w Polsce, podobnie jak obywatele polscy, mają obowiązek przestrzegać obowiązującego prawa. Wielokrotne popełnianie przestępstw może wiązać się nie tylko z odpowiedzialnością karną, ale również z konsekwencjami dotyczącymi prawa pobytu.