Ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. 40-latek trafi na pół roku do więzienia

Ostrowieccy kryminalni zatrzymali 40-letniego mieszkańca gminy Ćmielów, który był poszukiwany przez sąd. Mężczyzna ma do odbycia karę sześciu miesięcy pozbawienia wolności za znieważenie funkcjonariusza publicznego.

Foto ilustracyjneFoto ilustracyjne
Źródło zdjęć: © Licencjodawca | Foto: Stock Adobe

Do zatrzymania doszło podczas działań policjantów z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Funkcjonariusze ustalili miejsce pobytu 40-letniego mieszkańca gminy Ćmielów, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości.

Był poszukiwany na polecenie sądu

Mężczyzna był poszukiwany na podstawie zarządzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Opatowie. Jak informują policjanci, został skazany za znieważenie funkcjonariusza publicznego.

Do odbycia pozostała mu kara sześciu miesięcy pozbawienia wolności.

Po zatrzymaniu 40-latek został doprowadzony do jednostki policji. Następnie, zgodnie z dyspozycją sądu, trafi do zakładu karnego.

Policjanci zajmują się poszukiwaniem osób ukrywających się

Funkcjonariusze zespołów poszukiwań każdego dnia ustalają miejsca pobytu osób, które próbują uniknąć zasądzonej kary lub ukrywają się przed organami ścigania.

Policjanci analizują zgromadzone informacje, sprawdzają możliwe adresy pobytu i prowadzą działania operacyjne. W tym przypadku poszukiwania zakończyły się zatrzymaniem mieszkańca gminy Ćmielów i skierowaniem go do odbycia zasądzonej kary.

Wybrane dla Ciebie