Pocisk artyleryjski znaleziony na drodze w gminie Pierzchnica. Interweniowali saperzy
Niebezpieczne znalezisko w powiecie kieleckim. 55-letni mężczyzna natrafił na drodze gruntowej na pocisk artyleryjski, który najprawdopodobniej pochodził z okresu II wojny światowej. Niewybuch został zabezpieczony i przejęty przez patrol saperski.
Do zdarzenia doszło 22 czerwca około godziny 18.22 w miejscowości Straszniów Gumienicki na terenie gminy Pierzchnica.
55-letni mężczyzna podczas poruszania się drogą gruntową zauważył przedmiot przypominający pocisk. Na miejsce wezwano odpowiednie służby.
Pocisk mógł pochodzić z czasów wojny
Po sprawdzeniu znaleziska ustalono, że był to pocisk artyleryjski, prawdopodobnie pochodzący z okresu II wojny światowej.
Niewybuch został zabezpieczony do czasu przyjazdu specjalistów. Następnie pocisk przejął patrol saperski, który zajął się jego bezpiecznym usunięciem.
Takich przedmiotów nie wolno dotykać
Stare pociski, granaty i inne pozostałości wojenne mimo upływu wielu lat nadal mogą być niebezpieczne. Nie należy ich podnosić, przenosić ani próbować samodzielnie sprawdzać.
W przypadku znalezienia przedmiotu przypominającego niewybuch należy oddalić się na bezpieczną odległość, ostrzec inne osoby i powiadomić służby, dzwoniąc pod numer alarmowy 112. Miejsce warto zapamiętać lub oznaczyć w taki sposób, aby funkcjonariusze mogli je szybko odnaleźć.