Potrącenie na skrzyżowaniu w Końskich. 47-latka trafiła do szpitala

Do groźnego wypadku doszło w poniedziałek rano na skrzyżowaniu ulic Partyzantów i Browarnej w Końskich. Kierujący nissanem potrącił 47-letnią pieszą. Kobieta z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala.

Foto ilustracyjneFoto ilustracyjne
Źródło zdjęć: © Licencjodawca | Foto: pexels.com
Konrad Koneczny

Zdarzenie miało miejsce 22 czerwca około godziny 7.17 na jednym z ruchliwych skrzyżowań w Końskich.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 35-letni kierowca nissana jechał na wprost ulicą Partyzantów. W rejonie skrzyżowania z ulicą Browarną doszło do potrącenia 47-letniej kobiety znajdującej się na przejściu dla pieszych.

Piesza miała wejść na czerwonym świetle

Według wstępnych informacji przekazanych przez służby kobieta weszła na przejście dla pieszych pomimo czerwonego sygnału świetlnego.

W wyniku potrącenia 47-latka odniosła obrażenia ciała. Na miejsce wezwano służby ratunkowe, a poszkodowana została przewieziona do szpitala, gdzie udzielono jej dalszej pomocy medycznej.

35-letni kierowca nissana został zbadany na obecność alkoholu. Mężczyzna był trzeźwy.

Policja wyjaśnia okoliczności wypadku

Dokładne przyczyny oraz przebieg zdarzenia będą wyjaśniane przez policjantów. Funkcjonariusze będą analizować między innymi ślady zabezpieczone na miejscu, zeznania uczestników i świadków oraz ewentualne nagrania z monitoringu.

Policja przypomina, że sygnalizacja świetlna obowiązuje wszystkich uczestników ruchu. Czerwone światło oznacza bezwzględny zakaz wejścia na jezdnię, nawet gdy pieszy nie widzi nadjeżdżającego pojazdu.

Kierowcy również powinni zachować szczególną ostrożność w pobliżu przejść dla pieszych i skrzyżowań. Chwila nieuwagi może doprowadzić do zdarzenia, którego konsekwencje będą bardzo poważne.

Wybrane dla Ciebie