Rowerzysta potrącony przez BMW w Skarżysku-Kamiennej. 37-latek trafił do szpitala

Do wypadku z udziałem rowerzysty doszło w poniedziałek na ulicy Marszałka Józefa Piłsudskiego w Skarżysku-Kamiennej. Kierujący samochodem marki BMW podczas włączania się do ruchu najechał na 37-letniego cyklistę. Poszkodowany został przewieziony do szpitala.

Foto ilustracyjneFoto ilustracyjne
Źródło zdjęć: © Licencjodawca | Foto: Stock Adobe
Konrad Koneczny

Zdarzenie miało miejsce 22 czerwca około godziny 13.34 na ulicy Piłsudskiego w Skarżysku-Kamiennej.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 66-letni kierowca BMW wykonywał manewr włączania się do ruchu. W tym czasie najechał na poruszającego się jezdnią 37-letniego rowerzystę.

Rowerzysta przewrócił się na jezdnię

Po zderzeniu z samochodem mężczyzna stracił równowagę i upadł. W wyniku zdarzenia doznał obrażeń ciała.

Na miejsce wezwano służby ratunkowe. Po udzieleniu pierwszej pomocy 37-latek został przewieziony do szpitala, gdzie przeszedł dalsze badania.

Okoliczności zdarzenia będą wyjaśniane

Dokładny przebieg i przyczyny wypadku ustalają funkcjonariusze. Wyjaśnienia wymaga między innymi to, w jakich okolicznościach doszło do kontaktu pojazdu z rowerzystą oraz czy wszyscy uczestnicy zachowali wymaganą ostrożność.

Włączanie się do ruchu jest manewrem wymagającym od kierowcy szczególnej uwagi. Osoba wyjeżdżająca z parkingu, posesji, drogi wewnętrznej lub pobocza ma obowiązek ustąpić pierwszeństwa innym uczestnikom ruchu.

Policjanci przypominają również o konieczności uważnego obserwowania drogi i zwracania szczególnej uwagi na rowerzystów. Cykliści są słabiej chronionymi uczestnikami ruchu, dlatego nawet pozornie niegroźne zderzenie może zakończyć się poważnymi obrażeniami.

Wybrane dla Ciebie